مهم
Pashto Farsi


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
شمارۀ صدور: 1440AH/004 5 صفر 1440هـ.ق 14 اکتوبر 2018م

اعلامیه مطبوعاتی

تهمت‌ها علیه حزب التحریر از سوی روزنامه الشرق الاوسط

(ترجمه)

ثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که از روز نخست مبارزه بین حق و باطل را آفرید. هیچ گونه بهانه‌ای برای روزنامه الشرق الاوسط وجود ندارد؛ مگر این‌که دروغ‌های شاخدار ارگان‌های استبدادی رژیم روسیه-پوتین را که در جرم و جنایت از رژیم ستالینی هم پیشی گرفته است، توسعه و توسط شرکت  تحقیقاتی و چاپی سعودی به چاپ رساند.
این روزنامه نه‌تنها این‌که به اطلاعات دفتر سرویس امنیتی فدرال روسیه(FSB) در رابطه به بازداشت یک‌تن از اعضای حزب التحریر در تاتارستان(در شماره صدور  14563، روز جمعه 2 صفر 1440هـ.ق مطابق 12 اکتوبر 2018م) بسنده نکرد؛ بلکه همچنان به اتهامات بیشتری علیه این حزب مبادرت ورزیده و ادعا کرده است که گویا حزب التحریر بخاطر رسیدن به اهداف‌اش به اعمال تروریستی دست می‌زند. هم‌چنان افزوده است: «واضح است که حزب التحریر بر علاوه تلاش‌هایش در راستای جلب و جذب هرچه بیشتر مسلمانان در روسیه و سازماندهی حلقات ارتباطاتی داخلی همراه با ساختار‌های منظم آن، از سازمان‌های شورشی تروریستی و باندهای غیرقانونی در خاور میانه پس از قانع ساختن آنان در انجام اعمال تروریستی حمایت کرده است. این روزنامه از گذاشتن تبصره‌ها در مورد گزارش مذکور در وب‌‌سایت خویش جلوگیری نمود، طوری‌که ما خواستیم تا در زمینه نظریاتی را چنانچه که در تمام وب سایت‌ها معمول است، داشته باشیم، ولی متأسفانه قادر به گذاشتن نظریات خویش در وب‌سایت الشرق الاوسط نشدیم.
بناءً، ما اکنون سوال می‌کنیم که یا ما با محافظان جنایتکار رژیم پوتین که پیوسته تلاش می‌کنند تا نور الله سبحانه‌و‌تعالی را خاموش کنند و بر مسلمانان ظلم و شکنجه روا می‌دارند و مطابق به هوای نفس خود تطبیق قانون الله سبحانه‌و‌تعالی را به عنوان جنایت قابل مجازات می‌پندارند و آن را نوعی جرم تلقی می‌کنند، بر خورد کنیم یا این‌که دروغ‌ها و تهمت‌های شرکت تحقیقاتی و چاپی سعودی که به خاطر سرپوش گذاشتن به خیانت‌های احمقانه‌اش شعار " لا اله الا الله محمد الرسول الله" را سر می‌دهد، افشاء و یا هم رد کنیم!
هیچ گونه تلاشی بخاطر ردِّ دروغ‌ها و اتهامات غلط و احمقانه این روز‌نامه که گویا حزب التحریر بخاطر رسیدن به اهدافش از تروریزم استفاده می‌کند، در کار نیست؛ زیرا حزب التحریر در تمام اعلامیه‌های خود بدون کدام ترس و دلهره از رژیم پوتین و همتایانش و رژیم‌های استبدادی در سرزمین‌های اسلامی جز حق و حقیقت چیزی دیگری نمی‌گوید؛ چون حزب التحریر از نخستین روز‌های پیدایش‌اش به صراحت اعلام کرده است که یک حزب سیاسی بوده؛ اساس و مبدأ آن اسلام می‌باشد و کارش سیاست و در میان امت و با امت کار و فعالیت می‌کند تا اسلام را قضیه مهم و سرنوش‌ساز گردانیده و امت را به سوی اعاده خلافت به صحنه هستی و حکم به آن‌چه الله سبحانه‌و‌تعالی نازل کرده، رهبری کند. بناءً این یک امری نیست که جدید باشد؛ بلکه علی‌الرغم تلاش‌های متداوم و خستگی‌ناپذیر‌شان؛ رژیم‌های جنایت‌کار پیوسته تلاش کرده اند تا افراد حزب را از کارکردن بخاطر احیای خلافت اسلامی دلسرد بسازند، ولی نتیجه این همه تلاش‌های‌شان به ناکامی منجر شده است.
این‌که رژیم‌های امروزی در تلاش‌های‌شان ناکام می‌مانند؛ دلیل‌اش تلاش‌های خستگی‌ناپذیر افراد مخلص می‌باشد که ایمان به الله سبحانه‌و‌تعالی و رسول الله ﷺ را در قلوب‌شان مهر زده و تصامیم قاطع در راستای حمل دعوتی‌که الله سبحانه‌و‌تعالی مسلمانان را با آن عزت داده است، اتخاذ کرده اند. دعوت به سوی دین الله سبحانه‌و‌تعالی، تطبیق قوانین‌اش و دعوت به سوی دولت اسلامی که تحت حاکمیت آن امت اسلامی به عنوان یک امت میانه بر مردم شاهد باشند؛ چنان‌چه که الله سبحانه‌و‌تعالی در آیه ذیل می‌فرماید:

﴿وَكَذَٰلِكَ جَعَلْنَاكُمْ أُمَّةً وَسَطًا لِّتَكُونُوا شُهَدَاءَ عَلَى النَّاسِ وَيَكُونَ الرَّسُولُ عَلَيْكُمْ شَهِيدًا﴾
[بقره: ١٤٣]
ترجمه: و بدین‌گونه شما را امت میانه‌ای قرار دادیم(در حد اعتدال، میان افراط و تفریط) تا بر مردم گواه باشید و پیامبر(ﷺ) هم بر شما گواه باشد.

از آن‌جایی که روزنامه الشرق الاوسط تکلیف‌اش را در ارائه اسناد و مدارک مبنی بر این‌که حزب التحریر اعمال تروریستی را انجام می‌دهد، خلاصه می‌کند، پس ما از روزنامه مذکور اکیداً می‌خواهیم تا ادعاهای باطلش را باید ثابت کند و اگر چنین نمی‌کند-که هرگز کرده نمی‌تواند- ما از مؤمنان مخلص می‌خواهیم تا ویراستاران روزنامه مذکور را بخاطر پخش و نشر دروغ‌های‌شان در مورد حاملین دعوت و این‌که دروغ‌های دشمنان دین را تبلیغ می‌کنند، مورد بازپرس قرار دهند. این روزنامه از عقیدۀ اسلامی مسلمانان تاتارستان انکار نمود و آن‌ها را هویت روسی داد! این سرزمین(تاتارستان) که مردم آن با شور و شوق به دین اسلام مشرف شدند، مؤمنانی اند که بر دین و عقیدۀ اسلامی خود رو راست و استوار بوده و با تمام توان خود از آن حمایت می‌کنند.
بناءً از الله سبحانه‌و‌تعالی می‌خواهیم تا انتقام ما را از هم‌چو روزنامه بگیرد و زبانش را لال کند تا دیگر نتواند مطابق هوای نفس خود علیه اسلام و مسلمین بدگویی کند. ما بر این‌که الله سبحانه‌و‌تعالی نصرتش را شامل حال‌ ما گرداند، اعتماد کامل داریم هرچند کفار و منافقان و دشمنان این امت که از فرزندان ناخلف این امت هستند دوست نداشته باشند. حمد وثنا و ستایش پروردگاری را سزاست که پیروزی را بر مؤمنان ارزانی کرد و بر او توکل می‌کنیم؛ چون‌که او از بهترین حامیان است.

﴿إِنَّا لَنَنصُرُ رُسُلَنَا وَالَّذِينَ آمَنُوا فِي الْحَيَاةِ الدُّنْيَا وَيَوْمَ يَقُومُ الْأَشْهَادُ﴾
[غافر: ٥١]
ترجمه: ما به یقین پیامبران خود و کسانی را که ایمان آورده‌اند، در زندگی دنیا و(در آخرت) روزی که گواهان به پا می‌خیزند یاری می‌دهیم!
﴿وَيَوْمَئِذٍ يَفْرَحُ الْمُؤْمِنُونَ بِنَصْرِ اللَّهِ يَنصُرُ مَن يَشَاءُ﴾
[روم :٤- ۵]
ترجمه: و در آن روز، مؤمنان (بخاطر پیروزی دیگری) خوشحال خواهند شد، به سبب یاری الله (سبحانه‌و‌تعالی) و او هرکی را بخواهد یاری می‌کند. 
داکتر عثمان بخاش
رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر


   


   ارسال نظر