Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۴/۱۴۴۰ چهارشنبه ۱۷ جمادي الأولی، ۱۴۴۰هـ ۲۳-۰۱-۲۰۱۹م

 

 

اعلامیه مطبوعاتی 

اشتراک در پروسه‌های دموکراتیک باعث ذلت و تفرقه‌ای بیشتر میان قشر مجاهدین و احزاب اسلامی می‌گردد

 برای انتخابات آینده ریاست جمهوری افغانستان، تکت‌های متعدد انتخاباتی تشکیل گردیده‌اند. در این میان تعدادی از احزاب اسلامی و چهره‌های جهادی که علیه قشون سرخ شوروی به جهاد پرداخته بودند، در کنار چهره‌های کمونیست اسبق و سیکولارهای طرف‌دار غرب قرار گرفته و تکت واحد انتخاباتی تشکیل داده‌اند. چهره‌هایی که دشمنی آن‌ها علیه ارزش‌های اسلامی از دور نمایان است، و در انزوای مجاهدین از قدرت نیز نقش فعال داشته‌اند.
ما از یک دهه بدینسو بصورت پیهم به مسلمانان افغانستان، به ویژه قشر مجاهدین و احزاب اسلامی از عاقبت شوم سهم‌گیری در پروسه‌های دموکراتیک هُشدار داده‌ایم، که این روندها موجب ذلت و تفرقه گردیده و باعث چند دسته‌گی حزبی، شکست سیاسی و از دست دادن نفوذ آنان در میان مردم می‌گردد. چنان‌که در این دور نیز صفوف قشر مجاهدین چند پارچه شده و حتی یکدیگر را متهم به خیانت کرده‌اند.
 ما از قشر مجاهدین می‌پرسیم که در کدام میدان و به کدام هدف مبارزه سیاسی می‌کنید و براساس کدام ارزش‌ها می‌رزمید؟ برای حاکم ساختن ارزش‌های اسلامی یا ارزش‌های دموکراسی و یا رسیدن به منافع شخصی و قومی؟
چشم‌پوشی از ارزش‌های سیاسی اسلام و بازی در میدان دموکراسی، ذوب شدن در نظم امریکایی و کارت بازی‌های قومی و سمتی در یک‌و‌نیم دهه‌ی گذشته، شما را از بلندای قدرت و عزّت پایین آورده، منجر به ترور فزیکی و شخصیتی رهبران تان گردیده، هیبت و محبوبیت تان را در میان مردم به شدّت خدشه‌دار ساخته است. ما یک‌بار دیگر تذکر می‌دهیم که مجاهدین و احزاب اسلامی همیشه در میدان فکر و سیاست باخته‌اند، و این باخت بدلیلی بوده که در میدان اشتباه به مبارزه می‌پردازند. مبارزۀ سیاسی در میدان دموکراسی برای یک سیاست‌مدار مسلمان امر ناممکن است، و نمی‌شود با ارزش‌های اسلامی در این میدان به مبارزه پرداخت.
این قشر بصورت عمیق باید درک کنند که همواره در بازی‌های سیاسی دموکراتیک منحیث بانک‌های رأی و مشروعیت بخشیدن به نظام حاکم مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند، چنان‌که در سه انتخابات قبلی قرار گرفتند. در صورت پیروزی در انتخابات آینده نیز امریکایی‌ها اجازه نمی‌دهند که در رأس قدرت قرار گیرند. طوری‌که تجربه‌ی انتخابات 2014 به وضوح این مسئله را ثابت ساخت که امریکایی‌ها به صورت شرم‌آور نتایج انتخابات را دست‌کاری کرده و کاندیدای دلخواه خویش را برنده اعلام نمودند. آنان باید بدانند که در نظم امریکایی به جز جایگاه سمبولیک و ابزاری، نقش واقعی نداشته و در عوض برای برپا ساختن ارزش‌های اسلامی تلاش و مبارزه نمایند تا دوباره به قدرت واقعی و جایگاه مردمی شان برسند. به قول حضرت عمر رضی‌الله عنه که گفته است:

"إنَّا كنَّا أذلَّ قوم، فأعزَّنا الله بالإسلام، فمهما نطلب العِزَّة بغير ما أعزَّنا الله به أذلَّنا الله" 

  «ما قوم ذلیلی بودیم که الله سبحانه وتعالی توسط اسلام به ما عزّت داد و هرگاه این عزّت را در جای ديگری جستجو کنيم، الله سبحانه وتعالی ما را خوار و ذلیل می‌گرداند».

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر