Pashto Farsi


  دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
شمارۀ صدور: ۱۳/۱۴۳۹ ۵ ربیع الثانی ۱۴۳۹هـ.ق ۲۳ دسمبر ۲۰۱۷م
 

اعلامیه مطبوعاتی

فیصلۀ مجمع عمومی سازمان ملل؛ پشتیبانی از دولت یهود است، نه قدس! 

(ترجمه)

حکومت اردن از فیصلۀ اخیر مجمع عمومی سازمان ملل، به دلیل رد به رسمیت‎شناختن قدس توسط امریکا به عنوان پایتخت دولت یهود، ابراز شادمانی نمود. رسانه‌های متعدد حکومت اردن با نشر سخنانی از محمد مومنی وزیر امور اطلاعات این کشور، از این فیصله استقبال نمودند. مومنی فیصلۀ جدید مجمع عمومی سازمان ملل در مورد قدس را بیانگر ارادۀ قانون جهانی خواند و تأکید نمود که هرگونه تصمیمی‎که به هدف تغییر وضعیت موجود این شهر مقدس اتخاذ گردد، غیرقانونی بوده و هیچ‎گونه رسمیتی ندارد. مومنی تأکید نمود که بر اساس قانون بین‎المللی، شرقِ قدس سرزمین اشغال شده بوده و شرط تحقق صلح فراگیر این است که شرق این شهر، پایتخت دولت مستقل فلسطین بر اساس مرزهای به رسمیت شناخته شده در سال ۱۹۶۷م باشد.

هم‎چنان مومنی در ادامۀ سخنان‎اش اشاره نمود: «صلح گزینه‌ای است که جهان عرب آن را به عنوان یک انتخاب استراتیژیک برگزیده است.» حزب التحریر-ولایه اردن در خصوص این اظهارات حکومت اردن و شادمانی و استقبال آن از فیصلۀ سازمان ملل، به چند نکتۀ زیر اشاره نموده و تأکید می‎کند:

قوانین بین‎المللی که سخنگوی حکومت اردن با آب و تاب از آن یاد نموده و آن را ملاک قرار می‎دهد، در هیچ قضیه‌ای به مسلمانان توجه نمی‎کند؛ زیرا این قوانین قدرت‎های کفر، زورگوئی و استعمار می‎باشد و همین قدرت‎ها بودند که در سال ۱۹۲۴م، دست به دست هم داده و قدرت سیاسی و قانونی مسلمانان(دولت خلافت) را سقوط داده و اسلام را از صحنۀ جهانی دور نمودند.

سازمان ملل با تمام دستگاه‎ها، مؤسسات و جلسات آن، سازمان استعماری کفار بوده و هیچ ارزش، وزن و اعتباری نزد مسلمانان نداشته و هیچ یک از فیصله‎های صادره از آن یا مؤسسات و جلسات آن از هیچ‎گونه رسمیتی نزد مسلمانان برخوردار نمی‎باشد؛ زیرا همین سازمان بود که با تصمیم تقسیم فلسطین، وجود دولت یهود را در این سرزمین مبارک که بخشی از سرزمین‎های اسلامی است، به رسمیت شناخت و همین سازمان بود که دولت‎هایی را که استعمارگران پس از فروپاشی دولت خلافت عثمانی و پراگنده نمودن مسلمانان و تقسیم سرزمین‎های آنان به دولت‎های کوچک و ضعیف استعمار شده شکل دادند، به رسمیت شناخت.

بدون شک، فیصلۀ اخیر مجمع عمومی سازمان ملل، به معنای حمایت از قدس نبوده و به هیچ وجه به مصلحت مسلمانان نیست؛ بلکه به معنای تداوم تأکید حق وجود برای دولت یهود در سرزمین مبارک فلسطین و استحکام غصب شهر قدس توسط یهودیان می‎باشد. سراسر فلسطین و تمام شهر قدس؛ به شمول شرق، غرب، شمال و جنوب آن، بخشی از سرزمین پهناور اسلامی بوده و ملکیت تمام مسلمانان می‎باشد. بناً هیچ طرفی به هیچ‎وجه حق ندارد؛ حتی یک وجب از آن را به دشمنان اسلام و مسلمانان واگذار نموده و به نماینده‎گی از مسلمانان، از آن کوتاه بیاید.

حکام مسلمانان، اعم از عرب و غیرعرب، همه اصرارشان بر این است که آن‎چه یهودیان تا کنون اشغال نموده‎اند، به شمول بخش بزرگی از شهر قدس را به آنان واگذار نموده و از آن دست برداریم. این حکام با تأیید نمودن فیصله‎های قبلی سازمان ملل، که اشغال فلسطین توسط یهودیان را استحکام می‎بخشد، به این فیصله‎های استعماری رسمیت بخشیده و در بخشی از سرزمین اسلامی به نفع یهودیان کوتاه آمده‎اند.

این‎که خواهان حل قضیۀ فلسطین بر اساس راه‎حل تشکیل دو دولت یهودی و فلسطینی می‎شوند، این‎که غرب قدس را به عنوان پایتخت دولت یهود و شرق آن را پایتخت فلسطین می‎خوانند، این‎که تأکید دارند که به پیشنهاد صلح کشورهای عربی و فیصله‎های صادره از کنفرانس کشورهای عربی و سازمان همکاری‎های اسلامی، پایبند می‎باشند، همه و همه دلالت بر این می‎کنند که این حکام خائن دست‎شان با قدرت‎های استعمارگر جهانی در یک کاسه بوده و مشترکاً با آنان علیه مسلمانان دسیسه‎سازی می‎کنند و به این ترتیب، در حق الله سبحانه وتعالی، رسول‎اش صلی الله علیه وسلم و مؤمنین خیانت می‎کنند.

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَخُونُوا اللَّهَ وَالرَّسُولَ وَتَخُونُوا أَمَانَاتِكُمْ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ﴾

[انفال: ۲۷]

ترجمه: ای کسانیکه ایمان آورده‌اید! به الله(سبحانه وتعالی) و پیامبر(صلی الله علیه وسلم) خیانت نکنید! و(نیز) در امانات خود خیانت روا مدارید، در حالیکه میدانید(این کار، گناه بزرگی است)! 

بدون شک مسئولیت مسلمانان در برابر این فیصله‎ها و کوتاه آمدن‎های حکام مسلمانان از وجب وجب خاک فلسطین و یا شهر مقدس قدس، این است که با تمام امکانات و به گونۀ متداوم برای پایان دادن به روند خیانت با الله سبحانه وتعالی، رسول‎اش صلی الله علیه وسلم و مؤمنین پایان داده و بساط دسیسه‎چینی‎ها علیه اسلام، مسلمانان، سرزمین‎های اسلامی و مقدسات آن را برچینند. یگانه طریقه‎ای که می‎توان با به‎کارگیری آن مسئولیت‎های فوق‎الذکر را به درستی اداء نمود، این است که امت اسلامی را از شر این حکام خائن نجات داده و دولت خلافت بر منهج نبوت را بالای ویرانه‎های نظام‎های فرسوده، متلاشی، وابسته و مزدور به غرب کافر این حکام خائن، تأسیس نمائیم.

با وجود این‎که نظام حاکم در اردن می‎داند، که یکی از اهداف تصمیم اخیر امریکا مبنی بر به رسمیت‎شناختن قدس به عنوان پایتخت دولت یهود، هدف قرار دادن حکومت اردن است، باز هم به‎جای این‎که در برابر برتری طلبی‎های امریکا مقاومت نموده و نظام اسلام را به صورت کامل تبنی و با تطبیق احکام اسلام، به وابسته‎گی‎اش به غرب پایان دهد و معاهدۀ وادی عربه(معاهدۀ صلح میان اردن و دولت یهود) و تمام تعهداتی را که در آن داده شد، ملغاء اعلام نماید و به حالت جنگ با دولت یهود برگردد. می‎بینیم که به‎جای چنین اقداماتی، از زبان سخنگوی رسمی‎اش اعلام می‎کند که ما به دولت یهود حق وجود قائل بوده و آن را هم‎چنان به رسمیت می‎شناسیم.

این در حالی است که اردن نخستین حکومتی است که پس از تصمیم امریکا در مورد قدس، خواستار راه‎اندازی تظاهرات شده و کارمندان حکومت‎اش به شمول وزیران حکومت را به جاده‎ها فرستاد و از مردم خواست تا با آنان یک‎جا شده و زیر عنوان دفاع از قدس دست به تظاهرات بزنند. این چه ذلت، گمراهی و چشم‎پوشی از واکنش درست شرعی در برابر دولت یهود و تصمیم رئیس جمهور احمق و سبک‌سر امریکاست که حکومت اردن از خود نشان می‎دهد؟!

سخن اخیر این‎که:

ای مسلمانان در سراسر جهان! چشم امید امت به لشکرهای شما دوخته شده است، تا گزینۀ درست و عملی را برگزینید، همان گزینه‎ای‎که در فریادهای شما از اندونیزیا تا المغرب شنیده شد؛ همان گزینه‎ای‎که کاملاً با گزینۀ نظام‎های مزدور و خائن در تناقض قرار دارد و آن این‎که با تحرک فراگیرتان، قدس و تمام فلسطین را از چنگال یهود نجات دهید. این کار برای لشکرهای مسلمانان بسیار آسان بوده و به ساده‎گی می‎توانند از عهدۀ آن بدر آیند؛ البته به شرط این‎که نخست حکام خائن و بزدل‎شان را که میان آنان و نابودی دولت یهود مانع قرار گرفته‎اند، از سر راه خویش بردارند و سپس نفوذ غرب استعمارگر را از سرزمین‎های‎مان برچیده و قدرت را از دست غاصبان آن بیرون کشیده و به امت، که صاحب اصلی آن می باشد، برگردانند؛ امتی‎که شب و روز بی‎صبرانه در انتظار اعلام تأسیس مجدد دولت خلافت راشده بر منهج نبوت به سر می‎برد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه اردن


   


   ارسال نظر