مهم
Pashto Farsi


دفتر مطبوعاتی
حزب التحریر
ولایه افغانستان
 
شماره: ح.ت.افغ ۰۱/۱۴۴۰ چهارشنبه ۱۶ محرم، ۱۴۴۰هـ ۲۶-۰۹-۲۰۱۸م

اعلامیه مطبوعاتی

نیروهای امنیتی افغان، چوب سوخت برای تأمین سلطۀ امریکا در منطقه اوراسیا

وخامت اوضاع امنیتی و افزایش تلفات افراد ملکی و نظامی در افغانستان باعث استجواب وزیران سکتور امنیتی به مجلس سنا شد و وزیر دفاع افغانستان واضحاً در این نشست تائید کرده است که در یک ماه گذشته بیش از ۵۰۰ سرباز ارتش کشته شده‌ و بیش از ۷۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند. وزیر داخله نیز در نشست سنای افغانستان گفته است که روزانه ۳۰ سرباز ارتش و پولیس کشته می‌شوند.

آمار  تلفات نیروهای امنیتی افغان در سال جاری میلادی آن‌قدر تکان‌دهنده و بی‌سابقه است که دولت افغانستان دستور مخفی ساختن آن را داده و بعد از مدت‌هاست که ارقام تلفات از مراجع رسمی ذکر می‌گردد. هرچند، نقل قول‌های خانواده‌های قربانیان، شدّت جنگ و واقعیت‌های عملی نمایان می‌سازد که رقم دقیق تلفات نیروهای امنیتی افغان چند برابر ارقام ذکر شده است.

آن‌چه قابل بحث است این‌که خون سربازان افغان در کدام راه می‌ریزد؟ در راه اسلام یا در راه تأمین منافع منطقوی امریکا در اوراسیا؟

واقعیت مسلم این است که بعد از امضای پیمان امنیتی میان افغانستان و امریکا، نیروهای امریکایی از خط مقدم جنگ به پایگاه‌هایی به شدّت حفاظت شدۀ شان عقب‌نشینی کردند، تا با تلفات جانی و مالی کمتر به رهبری جنگ در افغانستان بپردازند و مسئولیت‌های جنگی را به نیروهای امنیتی افغان سپردند و اسلحۀ که تاکنون علیه نیروهای اشغالگر استفاده می شد، بعد ازین در برابر برادران مسلمان شان قرار گرفت. بدون شک، در همچو یک حالت، تلفات نیروهای امنیتی افغان افزایش یافته و این نیروها منحیث یک نیروی مصرفی همچو چوب سوخت برای تأمین اهداف منطقوی و سلطۀ امریکا در اوراسیا مورد استفاده قرار می‌گیرد. امریکا و دولت افغانستان هیچ میکانیزمی برای کاهش تلفات نداشته و فقط به مرده‌شماری نیروهای‌شان مشغول می‌باشند.

پس لازم است تا مردم مسلمان افغانستان خیانت حُکام و باداران شان و واقعیت این جنگ کثیف را درک نمایند و نگذارند که به قیمت خون فرزندان شان ماشین جنگی امریکا در افغانستان به حرکت درآید، بلکه تلاش نمایند تا انرژی و نیروی جوانان مسلمان افغان در راستای تأسیس دولت اسلامی و حاکمیت اسلام و ریشه‌کن نمودن استعمار به مصرف برسد، نه در راستای حاکمیت امریکای اشغالگر که هر روز به قتل و کشتار مسلمانان افغانستان دست می‌زند و اطفال را یتیم، زنان را بیوه و خانواده‌ها را سوگوار و بی‌سرپرست می‌سازد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان


   


   ارسال نظر