پیام تبریکی امیر حزب التحریر، عالم جلیل القدر عطاء ابن خلیل ابوالرشته، برای بازدید کننده‌گان از صفحات‌اش به مناسبت حلول عید فطر سال ۱۴۴۲هـ.ق برابر با ۲۰۲۱م
05/13/2021 | عطاء ابن خلیل ابوالرشته

Print Print


الحمد لله والصلواة والسلام على رسول الله و على آله وصحبه ومن والاه و بعد:
به امت اسلامی؛ بهترین امتی‌که برای مردم پدیدار شده است: ‏﴿كُنتُم خَيرَ أُمَّةٍ أُخرِجَت لِلنَّاسِ﴾؛ ‏شما (ای پیروان محمّدصلی الله علیه وسلم) بهترین امّتی هستید که به سود انسان‌ها آفریده شده‌اید. به حاملین مخلص و با تقوای امت -و کسی را بر الله نمی‌ستاییم- و باز دیدکنندگان صفحات بنده...!
فرا رسیدن عید سعید فطر را بر شما تبریک عرض می‌دارم و از الله سبحانه وتعالی مسئلت دارم تا روزه، قیام و سایر اعمال صالحه را از همه ما بپذیرد و ما را از جمله آزاد شده‌گانش از آتش در این ماه پر فضیلت قرار دهد...!
ترمذی در سنن‌اش از ابوهریره رضی الله عنه در رابطه به شب‌های رمضان روایت نموده است که گفت: رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم فرمود: «و برای الله (سبحانه وتعالی) هر شب آزاد شده‌گانی از آتش جهنم می‌باشند.» این حدیث را حاکم در مستدرک‌اش نیز روایت نموده است.
هم‌چنان از الله سبحانه وتعالی می‌خواهم که این عید را سر آغاز خیر و برکت برای مسلمانان بعد از خاتمه یافتن حکومت‌های جبری، که صد سال می‌شود در آن زندگی می‌کنیم، قرار دهد و عید آینده در حالی بیاید که در زیر سایه پرچم خلافت راشده یعنی پرچم لا اله الا الله محمد رسول الله قرار داشته باشیم و این کار بر الله سبحانه وتعالی دشوار نیست. احمد در مسندش از حذیفه بن یمان روایت می‌کند که گفت: رسول ﷺ  فرمود: «...ثُمَّ تَكُونُ مُلْكًا جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللَّهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةً عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ» ثُمَّ سَكَتَ»؛ ...سپس حکومت‌های جبری می‌باشند و تا زمانی‌که الله سبحانه وتعالی بخواهد ادامه خواهند داشت و هرگاه بخواهد آن‌ها را بر می‌دارد و به دنبال آن خلافت بر منهج نبوت می‌باشد؛ سپس سکوت کرد. این حدیث را طیالسی نیز در مسندش روایت نموده است.
و در خاتمه بر شما سلام می‌فرستم و برای‌تان دعای خیر می‌کنم! الله سبحانه وتعالی طاعات‌تان را قبول نماید!

والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته!
برادرتان عطاء ابن خلیل ابوالرشته


   


   ارسال نظر